Громадянство

У зв'язку з прийняттям поправок до російського законодавства про громадянство українські політв'язні, кримчани Олег Сенцов і Олександр Кольченко, які перебувають в ув'язненні у Росії, можуть розраховувати на обмін та повернення в Україну.

Закон передбачає позбавлення громадянства Росії іноземців, яких засудили за «екстремістським» чи «терористичними» статтями, а також вводить присягу для отримання іноземцями громадянства РФ.

Комітет захисту журналістів закликав владу Білорусі відновити громадянство загиблого журналіста Павла Шеремета.

Хатія не виключає вірогідність свого повернення у політику.

Інформація про повернення громадянства колишній очільниці нацполіції України, Хатії Деканоідзе зявилася у ЗМІ ще в травні. Нині ж вона підтвердила цю інформацію, йдеться у «Світському житті».

«Президент повернув громадянство Грузії, я повернула громадянство Грузії», — розповіла Хатія Катерині Осадчій на Alfa Jazz Fest у Львові.

Джерело: ТСН.

Олександр Боровик оскаржує президентський указ про позбавлення його українського громадянства.

або Чому депутати більше не хизуються одне перед одним іноземним громадянством.

Якщо будуть офіційні підтвердження щодо іншого громадянства Романа Насірова, силові структури повинні запустити процедуру призупинення українського громадянства.

Позафракційний народний депутат Андрій Артеменко просить Окружний адміністративний суд Києва визнати протиправними дії генерального прокурора Юрія Луценка, який за словами адвокатів ініціював припинення українського громадянства депутата.

Народний депутат Андрій Артеменко просить Вищий адміністративний суд України визнати незаконним і скасувати указ Президента про припинення українського громадянства Артеменка.

Указ датований 29 квітня, однак на офіційному порталі глави держави наразі немає відомостей про цей документ.

Зокрема, за словами Ганни Залізняк, 88% опитаних позитивно та швидше позитивно ставляться до твердження, що кожен громадянин зобов’язаний володіти українською як мовою свого громадянства.

Колишній голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе 12 квітня повернула грузинське громадянство, інформує «Грузія онлайн» з посиланням на Громадського мовника Грузії.

Народний депутат Андрій Артеменко назвав необгрунтованим можливе позбавлення його громадянства України і оскаржуватиме його в разі підтвердження інформації.

Президент України Петро Порошенко в суботу, 29 квітня, підписав указ про припинення громадянства нардепа Андрія Артеменка, який раніше нібито передав колишньому раднику Дональда Трампа Майклу Флінну план нормалізації відносин між Україною і Росією.

Слідство зібрало достатньо документів, які вказують на те, що депутат отримав громадянство Канади.