Вугілля

НКРЕКП оголосило про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 мільярда гривень на 2018 рік.

Паливо піде на Трипільську ТЕС.

Минулого тижня з порту американського міста Балтімор вийшло судно з 62 тисячами тонн енергетичного вугілля, яке повинно прибути в український порт «Южний» до середини вересня.

Амбітні цілі щодо збільшення власного видобутку на 10 млн тонн дозволять повністю відмовитися від імпорту та забезпечити теплову генерацію вітчизняним вугіллям.

Видобуток кам'яного вугілля в Україні у червні 2017 року в порівнянні з червнем 2016 року зріс на 8,7% і становив 1,9 мільйона тонн.

Про це повідомляє Державна служба статистики.

При цьому видобуток вугілля в порівнянні з травнем 2017 року скоротився на 4,1%.

За 6 місяців було видобуто 12,5 млн тонн вугілля, що на 9,4% менше відповідного періоду 2016 року.

Відзначимо, видобуток вугілля в Україні істотно скоротився з початком бойових дій на Донбасі навесні 2014 року, адже саме там знаходилася велика частина вугільних шахт країни.

26 січня 2017 року за керівництвом кількох народних депутатів почалася блокада окупованих районів Донбасу.

16 березня 2017 року президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про транспортну блокаду окупованих районів Донбасу, згідно з яким було припинено переміщення вантажів (в тому числі, і вугілля) через лінію розмежовування.

Економічна правда

Ця інформація з'явилась на сайті Південного митного управління Федеральної митної служби Росії.

Запаси вугілля на електростанціях України перевищують торішні показники в два рази, зокрема вугілля марки «Г» накопичено 1 млн 868 тис. тонн, а марки «А» – 786 тис. тонн.

Українська сторона веде переговори про постачання вугілля антрацитної групи з найбільшою вуглевидобувною компанією Америки — XCOAL Energy&RESOURCES.

Президент США Дональд Трамп готовий продавати Україні «мільйони і мільйони тонн вугілля».

Президент США Дональд Трамп готовий продавати Україні «мільйони і мільйони тонн вугілля».

З метою боротьби з забрудненням повітря в країні уряд КНР перестане бути лідером у споживанні вугілля та перейде на природний газ.

Візит канцлера Меркель до РФ був потрібним обом сторонам. Росії, яка опинилася в міжнародній ізоляції, візит одного з найвпливовіших і найповажніших політиків світу дає змогу стверджувати, що РФ не в ізоляції. У Німеччині ж наближаються парламентські вибори, і Ангелі Меркель бажано пояснити частині німецького бізнесу, що зацікавлений у торговельних відносинах із Росією, за яких умов можливе відновлення цього  бізнесу.

Енергохолдинг ДТЕК планує відмовитися від споживання дефіцитного антрациту і перевести свої ТЕС на вугілля марки «Г».

Антрацит, або паливне вугілля марки А, в контрольованій Києвом частині України не видобувають.

За період з 1 по 20 березня 2017 року українсько-російський кордон перетнуло понад 3,4 тисячі піввагонів з вугіллям.