Білорусь

Товари з Білорусі масово потрапляють до окупованих Донецька й Луганська, а на білоруських заводах виробляють алкоголь під торговими марками фірм, що фінансують бойовиків. Про це йдеться в розслідуванні, оприлюдненому в понеділок «Радіо Свобода». Основними одержувачами вигоди від цього бізнесу є компанії, тісно пов'язані з керівництвом угруповань «ЛНР» і «ДНР». Так, наприклад, невеликий приватний завод «Славпродукт» в білоруській глибинці (селище Шуміліне Вітебська область) робить для «ДНР» ексклюзивну лінійку горілки Belsweet.

За словами головного технолога «Славпродукт» Валентини Солдатової, «Белсвіт» наймає білоруського перевізника, який везе партію алкоголю через Росію до окупованого Донецьк.

Як імпортера на етикетках зазначено ПП «Содействие», зареєстроване в підконтрольному бойовикам Торезі. ПП «Содействие» (Торез) було засновано ще в 1999 році Ігорем Автономовим. Зараз його син Дмитро Автономов — впливова фігура в угрупованні «ДНР». У нього великий вугільний бізнес, він керує підприємствами «Донбассуголь» і «Востокуглемет», очолює благодійний фонд «Возрождение Донбасса». У визначенні Жовтневого районного суду Маріуполя від 11 серпня 2015 року говориться, що Дмитро Автономов забезпечує до 20% надходжень в «бюджет» угруповання «ДНР».

У свою чергу найбільше підприємство пивоварної галузі Білорусі ВАТ «Крыніца» виробляє для сепаратистів власну марку пива.

Пиво «Юзбір» – це торгова марка, що належить ТОВ «Мастер-торг» (Донецьк). Як і горілка Belsweet, воно не потрапляє на білоруський ринок, а йде безпосередньо в окупований Донецьк.

Донецька компанія «Мастер-торг» є найбільшим дистриб'ютором продуктів харчування в так звані «ДНР» і «ЛНР», а також поставляє продукцію своїх торгових марок в окупований Росією український Крим. З Білоруссю фірма працює з початку 2015 року — про це повідомляється на їхньому сайті.

Директор ТОВ «Мастер-торг», такий собі Микола Мусієнко, категорично відмовляється спілкуватися з пресою на тему поставок з Білорусі. Імена засновників компанії у відкритих джерелах не фігурують.

Визит Александра Лукашенко — к слову уже второй за 3 месяца — нельзя назвать иначе как чрезвычайным.

Польща планує збудувати огорожу на кордоні з Білоруссю та Україною довжиною 729 км в рамках боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

Російська Федерація може залишити на території Білорусі частину своїх військ, які наразі готуються до перекидання для участі у військових навчаннях «Захід-2017».

Журналістці «Української правди» Оксані Коваленко без пояснення причин заборонили в’їзд в Білорусь.

Ухваливши резолюцію, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) закликала білоруську владу скасувати в країні смертну кару і призупинити будівництво Білоруської АЕС.

У зв'язку з незаконним перетинанням державного кордону Служба охорони держкордону Литви початку досудове розслідування.

Білорусь може виключити російський рубль з переліку валют, за якими розраховуються показники резервів держави.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про формування єдиного міграційного та візового простору на території Росії і Білорусії.

Сьогодні набула чинності заборона на ввезення на територію Росії молочної продукції семи білоруських підприємств.

Україна зацікавлена в проведенні з білоруськими клубами спільного чемпіонату з хокею.

Глава Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Міхаель Лінк закликав уряд Білорусі запровадити мораторій на смертну кару.

Президент Петро Порошенко підписав Закон, який надасть можливість дати Героя України білорусу Михайлу Жизнєвському, який загинув під час Революції Гідності.

В рамках реалізації Договору з відкритого неба в період з 2 по 6 травня місія Канади, Великобританії та України виконає спостережний політ над територією Білорусі і РФ.

У пункті пропуску «Вільча» на українсько-білоруському кордоні 1 травня прикордонники відділу спільно з працівниками фіскальної служби виявили в одному з автомобілів монету ХVІІІ століття, зроблену в Російської імперії.