Бойовики

В окремих школах в підконтрольного російським бойовикам Луганська з 1 вересня хлопчики навчатимуться у школі окремо від дівчаток. Про це інформує Liga.net з посиланням на так зване керівництво окупованого міста.

Озброєні терористи ОРДО завадили двом патрулям ОБСЄ проїхати на окуповані території та у напрямку українсько-російського кордону.

Інцидент стався, коли працівник місії намагався встановити камеру відеоспостереження на дах ДФС.

Група зі звільнення військовополонених «Патріот» закликає бойовиків угруповання «ДНР» показати інтерв’ю з журналістом Станіславом Асєєвим, щоб переконатися, що він живий.

Бойовики підтверджують, що утримують 71 заручника із тих 137, які є в списках Києва.

 Двоє людей, яких затримали бойовики разом з українським журналістом Станіславом Асєєвим, вже відпущені і перебувають на підконтрольній Україні території.

Зокрема, шестеро терористів загинули в результаті вибуху не встановленого походження.

Росія пригнала бойовикам до окупованої Горлівки 15 нових БМП-3.

Товари з Білорусі масово потрапляють до окупованих Донецька й Луганська, а на білоруських заводах виробляють алкоголь під торговими марками фірм, що фінансують бойовиків. Про це йдеться в розслідуванні, оприлюдненому в понеділок «Радіо Свобода». Основними одержувачами вигоди від цього бізнесу є компанії, тісно пов'язані з керівництвом угруповань «ЛНР» і «ДНР». Так, наприклад, невеликий приватний завод «Славпродукт» в білоруській глибинці (селище Шуміліне Вітебська область) робить для «ДНР» ексклюзивну лінійку горілки Belsweet.

За словами головного технолога «Славпродукт» Валентини Солдатової, «Белсвіт» наймає білоруського перевізника, який везе партію алкоголю через Росію до окупованого Донецьк.

Як імпортера на етикетках зазначено ПП «Содействие», зареєстроване в підконтрольному бойовикам Торезі. ПП «Содействие» (Торез) було засновано ще в 1999 році Ігорем Автономовим. Зараз його син Дмитро Автономов — впливова фігура в угрупованні «ДНР». У нього великий вугільний бізнес, він керує підприємствами «Донбассуголь» і «Востокуглемет», очолює благодійний фонд «Возрождение Донбасса». У визначенні Жовтневого районного суду Маріуполя від 11 серпня 2015 року говориться, що Дмитро Автономов забезпечує до 20% надходжень в «бюджет» угруповання «ДНР».

У свою чергу найбільше підприємство пивоварної галузі Білорусі ВАТ «Крыніца» виробляє для сепаратистів власну марку пива.

Пиво «Юзбір» – це торгова марка, що належить ТОВ «Мастер-торг» (Донецьк). Як і горілка Belsweet, воно не потрапляє на білоруський ринок, а йде безпосередньо в окупований Донецьк.

Донецька компанія «Мастер-торг» є найбільшим дистриб'ютором продуктів харчування в так звані «ДНР» і «ЛНР», а також поставляє продукцію своїх торгових марок в окупований Росією український Крим. З Білоруссю фірма працює з початку 2015 року — про це повідомляється на їхньому сайті.

Директор ТОВ «Мастер-торг», такий собі Микола Мусієнко, категорично відмовляється спілкуватися з пресою на тему поставок з Білорусі. Імена засновників компанії у відкритих джерелах не фігурують.

Внаслідок обстрілу бойовиками Зайцевого в неділю пошкоджено будинки.

На території Донецької області, тимчасово  непідконтрольній Україні, одним з російських «кураторів» бойовиків було скоєно ДТП, внаслідок якої важко травмовано двох цивільних осіб похилого віку.

Бойовики не пускають СММ ОБСЄ в окуповану ними Ясинувату, неподалік Донецька.

Молдова передала Україні 28-річну спільницю бойовиків ОРЛО.

Про це повідомила прес-служба СБУ.

Згідно з інформацією, контррозвідка встановила, що жінка перебувала в одному з підрозділів терористів, дислокованому в Луганську, займалася його матеріально-технічним забезпеченням.

З березня 2017 року вона була у розшуку за підозрою в причетності до діяльності терористичної організації, та виїхала до Молдови.

Спецслужби цієї країни, за інформацією СБУ, виявили пособницю бойовиків. Її оголосили небажаною особою в Молдові та передали українським правоохоронцям.

За рішенням суду, до завершення досудового розслідування правопорушниця перебуватиме під вартою.

Їй інкримінується вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258−3 Кримінального кодексу України.

Українська правда

Міжнародний комітет Червоного Хреста з початку 2017 року відкрив 106 нових справ з пошуку зниклих безвісти людей на територіях Донбасу, що не підпорядковуються і підпорядковуються українській владі.

У Луганську затримали українця Руслана Донича. Сепаратисти звинувачують його у плануванні теракту.