Беркут

Дванадцять екс-бійців київського спецпідрозділу міліції «Беркут», яких підозрюють у розстрілі активістів Євромайдану, проживають на території Росії.

Святошинський районний суд Києва заявляє про втручання у свою роботу під час розгляду справи щодо обвинувачуваних у розстрілі 48 активістів Євромайдану колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут».

Шевченківський районний суд Києва відмовився змінювати запобіжний захід двом колишнім командирам київського «Беркуту» Андрію Дидюку та Євгену Антонову з особистих зобов'язань на тримання під вартою.

Печерський райсуд Києва у вівторок, 13 грудня, увечері призначив колишньому співробітнику харківського «Беркуту» Олександру Бєлову запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту, повідомило «Громадське ТБ».

Зазначається, що шестеро з них перебувають під вартою чи домашнім арештом.

Екс-беркутівець з Харкова Віктор Шаповалов у суді визнав свою провину, попросив вибачення та назвав прізвища колишніх колег, які отримували набої зі свинцевою картеччю замість гумових куль.

Суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання для голови організації воїнів-афганців «Ніхто крім нас» Олександра Ковальова, підозрюваного у вивозі спецроти «Беркуту» і її зброї з Києва після Євромайдану.

Святошинський райсуд міста Києва після допиту потерпілого волонтера «Червоного Хреста» Романа Котляревського оголосив перерву до 1 вересня в розгляді справи щодо п'яти колишніх бійців спецпідрозділу «Беркут».

Голова організації воїнів-афганців «Ніхто крім нас» Олександр Ковальов є підозрюваним у знищенні зброї, якою Беркут розстрілював активістів Євромайдану в Києві.

Зброю, якою беркутівці розстрілювали Майдан, знайшли в ставку одного з парків Голосіївського району Києва.

Святошинський районний суд Києва у справі п’ятьох екс-«беркутівців» ухвалив долучити результати балістичних експертиз до справи та вивчити в судовому засіданні.

Частина екс-бійців спецпідрозділу «Беркут», який звинувачують у масових вбивствах під час Євромайдану, втекли з України через витік оперативної інформації.

Балістична експертиза встановила, що одна з численних знайдених куль на майдані Незалежності та вулиці Інститутський була випущена з автомата, закріпленого за підозрюваним у масовому вбивстві активістів Євромайдану екс-бійцем спецпідрозділу МВС «Беркут» Павлом Зінченком.

Слідчі Генеральної прокуратури затримали 5 колишніх беркутівців, які підозрюються в побитті та вбивствах людей на Майдані 18 лютого.

Святошинський райсуд переніс розгляд справи стосовно п'ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут» на 23 червня.