ЄС

Для втручання Євросоюзу в конфлікт між Мадридом і регіональним урядом Каталонії немає підстав.

“Польський уряд діє у глибокому переконанні, що для безпеки нашого континенту необхідна європейська, політично й економічна стабільна Україна”, — написав глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський. Але у Варшаві не можуть думати про “безпеку континенту”, не думаючи про безпеку Польщі…. От і дійшли висновку, що обов'язково потрібен міцний союз із Києвом, у тому числі військовий.

Маленька Австрія створила у європейській політиці дві великих сенсації. По-перше, за підсумками парламентських виборів канцлером стане 31-річний Себастіан Курц, який буде наймолодшим у Старому світі главою уряду. А по-друге, за антиіммігрантську Партію свободи, яку на початку ХХІ століття європейські ЗМІ називали “неонацистською”, проголосували аж 26% виборців. Імовірно, саме Партія свободи увійде в урядову коаліцією з правоцентристською Народною партією Курца.

Брюссель ввів обмеження на торгівлю нафтою, проведення фінансових транзакцій і створення спільних підприємств.

Міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу в Люксембурзі обговорять хід виконання угоди щодо ядерної програми Ірану і ситуацію навколо Північної Кореї.

У МЗС Естонії заявили, що наразі варто сфокусуватися на ефективній імплементації угоди про асоціацію між Україною й ЄС.

За вісім місяців 2017 року Нідерланди за обсягами імпорту нашої агропродукції вийшли на перше місце в ЄС — 762,8 мільйона доларів.

Ми й надалі набагато більше купуємо за кордоном, ніж продаємо за кордон… Як наслідок, гривня “просідає”… Що потрібно для того, аби наростити наш експорт? Прискорення економічного зростання. Цього року воно на рівні 2,5% ВВП, а у найближчі два роки, обіцяють в уряді, може сягнути 6−7%. Аби це стало реальністю, потрібне різке збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій.

У зв'язку з санкціями ООН, керівництво КНДР уникає контактів з представниками країн ЄС, у яких є посольства в Пхеньяні.

Єврокомісія уже заявила: якщо Каталонія відокремиться від Іспанії, опиниться поза межами ЄС. Попри це, анклаву, що несподівано з'явиться на території євроспільноти, ЄС приділятиме значну увагу. Не виключено, що за рахунок дискусії про європейські прагнення своїх східних сусідів, насамперед України.

В Єврокомісії нагадали, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

Північноєвропейські країни мають підтримувати ідею розширення Євросоюзу, в тому числі прийняття в майбутньому до складу блоку України та Молдови.

Додаткові автономні торговельні преференції ЄС для України набувають чинності з 1 жовтня і діятимуть упродовж трьох років.

Вони набудуть чинності 1 жовтня і будуть діяти 3 роки.

У Німеччині невідомий чоловік вимагає мільйони євро, погрожуючи отруїти їжу у супермаркетах по всій Німеччині та в інших країнах ЄС.