Україна виграла 99 медалей на літніх Дефлімпійських іграх

В української збірної друге місце в загальнокомандному заліку.

У турецькому місті Самсун у неділю, 30 липня, завершилися XXIII літні Дефлімпійські ігри - спортивні змагання людей з порушеннями слуху.

Протягом 13 днів спортсмени збірної України завоювали 99 нагород: 21 золоту, 42 срібні і 36 бронзових медалей, посівши друге загальнокомандне місце серед 90 країн-учасниць, повідомляє Укрінформ. Більше - тільки в росіян (199 медалей).

"Синьо-жовтим" вдалося перевершити свій результат чотирирічної давності. На попередній Дефлімпіаді-2013 у Софії (Болгарія) збірна України завоювала 88 нагород - 21 золоту, 30 срібних і 37 бронзових.

Чемпіонами Дефлімпіади-2017 українці стали у 8 видах спорту з 21, які були представлені в Самсуні:

Дмитро Шеретов - дзюдо, 73 кг;

Катерина Авдєєва, Ксенія Довбищук, Марія Корнійчук, Оксана Кравченко, Марина Погорєлова, Катерина Шепелюк, Анна Шостак - дзюдо, командні змагання;

Віта Гаврилова - карате, Kumite, 55 кг;

Карина Янчук - карате, Kumite, 61 кг;

Інна Мажара - карате, Kumite, 68 кг;

Карина Янчук - карате, Kumite Open;

Віта Гаврилова, Марина Губанова, Карина Янчук, Інна Мажара - карате, Kumite, командні змагання;

Максим Беленок, Александа Махно, Володимир Махно, В'ячеслав Новиков, Олександр Третяк - карате, Kumite, командні змагання;

Яна Мельник - спортивне орієнтування, довга дистанція;

Анна Федосєєва - спортивне орієнтування, середня дистанція;

Яна Мельник, Олександр Санькин, Дмитро Плахотник, Анна Федосєєва - спортивне орієнтування, мікст, спринт, естафета;

Олександр Костюк - кульова стрільба, стрільба з пневматичної гвинтівки з 10 метрів;

Олександр Колодій - кульова стрільба, швидкісна стрільба з малокаліберного пістолета з 25 метрів;

Сергій Мінченко - вільна боротьба, 125 кг.

XXIV літні Дефлімпійські ігри відбудуться у 2021 році.

Нагадаємо, на Паралімпійських іграх у Ріо 2016-го українська збірна стала третьою в загальному заліку зі 117 медалями (41 золота, 37 срібних і 39 бронзових).