Минуло лише 11 турів, а «Шахтар» – майже чемпіон

Від «Дніпра» й «Динамо» «гірників» відділяє уже дев’ять очок.

Донецький «Шахтар», здолавши в Харкові «Металіст» з рахунком 2:0, збільшив свій відрив від переслідувачів до 9 очок. «Дніпро» переміг удома «Динамо» 2:1 і потіснив киян із другого, «лігочемпіонівського» місця в чемпіонаті футбольної Прем’єр-ліги. Сімферопольська «Таврія» не змогла продовжити переможну серію і втратила вдома очки з «Ворсклою» — нічия 0:0.

Один з центральних у турі, матч у Харкові спричинив небувалий ажіотаж і зібрав на трибунах рекордну аудиторію — понад 40 тисяч глядачів. Через травми українських гравців «Металіста» Мирон Маркевич мав кадрові проблеми, тож уперше в сезоні на полі з’явився захисник Березовчук. У гостей через пошкодження Ракицького його місце в центрі оборони зайняв Кривцов. Екс-лідера «жовто-синіх» Марко Девіча, який влітку перебрався до «Шахтаря», не було навіть серед запасних “гірників”.

Першим міг відкрити рахунок Вілліан, який вперше у чемпіонатах пробивав пенальті (знову “лівий”, як і майже в кожному матчі за участю “Шахтаря”), але не зумів переграти 37-річного Олександра Горяїнова — той парирував 11-метровий удар. Після цього скандально відомий арбітр Годулян несподівано спочатку показав жовту картку Бланко, який перебував на лаві запасних харків’ян, а потім і вилучив Мирона Маркевича. Ось що розповів помічник Маркевича: «Бланко тішився, що Горяїнов парирував пенальті, а суддя показав йому карточку. Мирон Богданович за нього заступився, а суддя його вилучив»... І все ж гол у ворота господарів не забарився: найкращий бомбардир чемпіонату Мхитарян реалізував свою вилазку на побачення з воротарем. До перерви встиг відзначитись також Ілсіньо, потужним ударом захопивши Горяїнова зненацька. Після перерви «Металіст» грав краще, створив кілька гольових моментів, але надійно зіграв воротар донеччан П’ятов.

За «дніпровським» дербі «Дніпро» — «Динамо» спостерігала теж велика аудиторія — понад 30 тисяч уболівальників. Діями гостей через хворобу Олега Блохіна керував його асистент Олексій Михайличенко. Вже на початку гри напруги матчу додав епізод, коли арбітр Мосейчук не помітив, як м’яч після удару Коноплянки у штрафному влучив у руку Михалика... А згодом Коваль не зумів перешкодити Селезньову з кількох метрів забити головою. Після перерви з додатковим завзяттям діяли екс-гравці «Динамо», які виступають нині за «Дніпро», — Ротань, Мандзюк і Зозуля. Другий, «робочий» гол, записав до свого активу Матеус. Він у підкаті поборовся до кінця із одним захисником, потім скористався помилкою другого і головою технічно пробив повз воротаря. Кияни зуміли трохи «підсолодити» поразку. Якщо перший дальній удар Велозу прийшовся у поперечину, то після другого красеня-удару гравця збірної Португалії Лаштувка був безсилим.

Бомбардири: Мхитарян («Шахтар») — 14 голів, Ідеє («Динамо») — 8, Траоре («Металург» Д) — 6, Джуліано («Дніпро»), Алекс («Шахтар»), Мораес («Металург» Д), Шав’єр («Металіст»), Галюза («Зоря») — по 5 голів. У неділю, 21 жовтня, «Карпати» прийматимуть «Говерлу» (початок гри — о 17.30).