Порошенко проінспектував бронетанковий завод одразу після затримання керівників підприємства

Президент оглянув нову техніку заводу та зробив гучні заяви щодо корупції у військовій галузі.

Лише за день до приїзду голови держави з'явилась інформація про його візит. Офіційні джерела відмовчувались про ціль приїзду президента, і з власних джерел журналісти дізнались, що Петро Порошенко приїде інспектувати бронетанковий завод. У мережі з'явились дописи активістів — захисників Академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного, про запрошення на зустріч з президентом.

Бронетанковий завод буквально «відполірували» до приїзду Порошенка: викладені в рядочки каркаси броньованих машин, робочі в однаковій, ідеально чистій формі, навіть вимостили високим парканом коридор між цехами, щоб сховати робочий безлад. Одним словом - готувались. Петро Олексійович прибув на завод за годину після того, як на підприємство з'їхались журналісти та запрошені активісти. Екскурсія розпочалась з демонстрації машини ГПМ-72 для гасіння пожеж на військових складах. Президент «проінспектував» цех: оглянув обладнання, пройшовся між робочими станками і попрямував до трибуни. Броньовані автомобілі «Дозор» почесно стояли за спиною у президента, коли той виголошував промову. Все виглядало, як звичайний робочий візит. Якби не одне «але».

Зранку, перед візитом Порошенка, з'явилась інформація про обшуки на Львівському бронетанковому заводі. Журналісти «злили» в мережу фото з доказами, що НАБУ проводить на підприємстві оперативні дії. Після декількох годин відмовчування прес-служби заводу та НАБУ інформація підтвердилась. З'ясувалось, що на заводі працівники антикорупційного бюро викрили схему: замість нових двигунів для танків т-72 підприємство закупило старі, подекуди, неробочі двигуни, які перебували на внутрішньому галузевому ринку і вже перепродувались, як надлишкове майно Міноборони.

Відтак затримали п'ятьох осіб: голову та заступника бронетанкового заводу, двох військових, які нібито сприяли корупційній схемі і засновника ТОВ, яке теж брало участь у схемі. Посадовців підозрюють у привласненні 28,5 млн гривень.

Під час урочистої промови П. Порошенко підкреслив, що не дозволить нагрівати руки на армії.

«Як президент України і як верховний головнокомандувач я нікому не дозволю обкрадати армію. Український

народ віддає останнє і красти не дозволено нікому. Це моя позиція і позиція правоохоронних органів, які демонструють рішучі кроки і досягнення у боротьбі з корупцією»- заявив президент.