Намісник Лаври намагався втридорога продати вино

Намісник Києво-Печерської Лаври Павло випросив у меценатів на благодійність 1200 пляшок італійського вина Toscana Rosso, в результаті чого алкоголь виставили на продаж за безбожною ціною.

Про це йдеться в сюжеті передачі «Спецкор» на телеканалі 2+2.

Він запевнив, що напій піде на подарунки і буде приурочений до 30-річчя відродження чернечого життя в Лаврі. Павло пояснив це тяжким становищем церкви. А монастир, за його словами, є неприбутковою організацією. Переговори тривали місяць, але в кінцевому підсумку меценати замовили ексклюзивну партію.

В результаті вино виставили на продаж у всіх магазинах Лаври по 3500 гривень за одну пляшку.

За словами продавців, алкоголь — ексклюзивний і освячений, до того ж з 30-річною витримкою. Тим часом, досвідчений сомельє розповів, що реальна вартість вина становить не більше 300 гривень.

А в італійському ресторані пляшку цього напою аналогічного виробника можна придбати за 850 грн. За словами фахівця, вино витримували в дубових бочках. За якістю воно непогане. Він зазначив, що в спеціалізованому магазині вартість за пляшку не повинна перевищувати 600 грн.

У компанії імпортера такий продаж вина викликав здивування, адже воно призначено на подарунки.

«Якщо ви хочете купити, можете купити, а я прийду і пожертвую … Я зараз не буду з вами говорити, тому що я далеко за кордоном, я на лікуванні. Я б вам порадив, щоб ви зайнялися своїми справами», — заявив по телефону намісник.

Він вирішив не коментувати дорожнечу пляшки. За підрахунками журналістів, на «подарованому» напої священики можуть заробити 4,2 млн гривень. Але дороге вино ніхто не купує.

Джерело: Обозреватель