Поліція розказала, за що затримала бійця батальону «Донбас»

Бійця батальону «Донбас» Олександра Новікова затримали за підозрою у викрадені людині.

Про це «Українській правді» повідомили у Національній поліції.

«За дорученням прокуратури на виконання рішення суду в Солом'янському районі Києва працівники поліції затримали громадянина, якого підозрюють у викраденні людини», — сказали у поліції.

Відзначається, що затримання відбулося у рамках кримінального провадження, відкритого  за кількома статтями: ч. 4 ст. 358 (підроблення документів), ч.3 ст. 368 (одержання хабара), ч.1 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби), ч.2 127 (катування), ч. 2 ст. 162 (порушення недоторканності житла), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади) та ч. 2 ст. 146 (викрадення людини).

Затримання відбувалось у порядку статті 207 (законне затримання) КПК.

«На даний час затриманого доставляють до слідчих прокуратури, після цього направлять до суду для обрання міри запобіжного заходу», — підсумували в Нацполіції.

Як відомо, 24 листопада активісти під Радою заявили про викрадення бійця батальйону «Донбас». Згодом народний депутат Єгор Соболєв заявляє, що викраденням активіста «Руху Визволення», бійця батальйону «Донбас» Олександра Новікова займалися дві групи спецпризначенців з Маріуполя та Києва.

Соболєв додав, що викрадення Новікова пов'язує або з тим, що «Новікова у 2015 році шантажувала військова прокуратура, що звинуватять його у викраденні людини, якщо він не свідчитиме проти Семена Семенченка», або з тим, що учасники руху почали блокувати нелегальне «збагачення президента і Медведчука» через постачання на територію України палива з Росії.