П`ятеро людей загинули від тайфуну в Японії

Потужний Тайфун Лан пронісся узбережжям Тихого океану центральної Японії вранці 23 жовтня. Внаслідок стихійного лиха загинуло п'ятеро людей.Про це повідомляє Kyodo News.

Фото: тайфун в Японии (twitter.com Sankei, twitter.com tokyoshashinbu)
Фото: тайфун в Японии (twitter.com Sankei, twitter.com tokyoshashinbu)

Тайфун викликав сильні пориви вітру та повені,зруйновано багато дерев, річки вийшли з берегів, навколо плаває сміття.Ряд місцевих муніципалітетів планують евакуацію для своїх жителів.

Деякі регіональні виборчі комісії вирішили відмовитися від підрахунку голосів виборців у зв'язку з порушенням транспортних зв'язків, спричинених тайфуном. Порушився рух поїздів між Токіо та Осакою, а також деякі місцеві поїзди в Токіо та прилеглих районах.

 Тайфун вирує в Японії, де тривають парламентські вибори

Тайфун Лан досягнув деяких частин Японії, поки в країні триває голосування на виборах у нижню палату парламенту.

Як повідомляє BBC, Тайфун має четверту категорію, і приносить до країни сильний вітер та дощі на півдні. Це призвело до скасування польотів та порушень розпорядку залізничних перевезень.

Японська метеорологічна агенція повідомляє, що тайфун досягне Токіо у понеділок вранці.

 Партія діючого прем’єра Японії перемагає на виборах

Ліберально-демократична партія та її молодший коаліційний партнер отримали більше 300 місць у парламенті.

На дострокових парламентських виборах в Японії, які відбулись в неділю, 22 жовтня, перемагає Ліберально-демократична партія прем'єр-міністра країни Сіндзо Абе.

Сіндзо Абе

За даними екзит-полів, Ліберально-демократична партія та її молодший коаліційний партнер — партія «Нова Комейто» — разом отримали понад 300 з 465 місць у нижній палаті парламенту країни. Очікується, що новостворена Конституційно-демократична партія отримає від 44 до 67 місць і випередить «Партію надії» губернатора Токіо Юріко Коїке.

Нагадаємо, Абе оголосив про проведення виборів на рік раніше і про розпуск парламенту у вересні. Він заявив, що прагне нового мандату довіри, щоби подолати «національну кризу» на фоні зростання загроз з боку Північної Кореї.

Аналітики вважають, що позачергові вибори — це спосіб пана Абе скористатися відновленим рейтингом та використати чинну слабкість опозиції. Ряд скандалів і непопулярна політика боляче вдарила по рейтингу прем'єра в останні місяці.

У липні його рейтинг впав до менш, ніж 30%, але потім відновився до понад 50% у вересні.

Він заперечує звинувачення у корупції, і в понеділок заявив, що розпуск парламенту не був спробою уникнути цих звинувачень.

Абе також намагається проштовхнути суперечливі зміни у післявоєнній оборонній політиці Японії. Він закликає до офіційного визнання військових у конституції.

Післявоєнна конституція Японії серйозно обмежує діяльність військових, щодо них не використовують слово «армія». Збройні сили Японії називають Силами самооборони. Керує ними прем'єр.

Як повідомлялося, доки в країні тривало голосування на виборах у нижню палату парламенту, тайфун Лан досягнув деяких частин Японії.

Джерело: Главком