У Стокгольмському суді починаються слухання щодо спору «Нафтогазу» і «Газпрому»

У Стокгольмському арбітражі 9 жовтня починаються слухання щодо спору «Нафтогазу» і «Газпрому».

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«За годину починаються слухання в Стокгольмському арбітражі. Оскільки „Нафтогаз“ і „Газпром“ не змогли дійти згоди щодо імплементації окремого рішення (Separate Award), прийнятого арбітражним судом у червні цього року, тепер суд повинен розглянути позиції сторін і прийняти відповідні рішення», — написав він.

Вітренко нагадав, що в своєму окремому рішенні арбітраж повністю і остаточно відмовив «Газпрому» в задоволенні позовних вимог з оплати «Нафтогазом» сум, нарахованих «Газпромом» відповідно до положення контракту «бери або плати»; визначив принцип, згідно з яким це положення повинно бути змінено у майбутньому.

Також суд визнав право «Нафтогазу» на перегляд контрактної ціни і приведення її до рівня цін на європейському ринку (певному хабі) з квітня 2014 року, а також отримання від «Газпрому» компенсації за переплату.

«Зараз встановлено граничний термін винесення рішень арбітражу як за контрактом на купівлю-продаж газу, так і за контрактом на транзит газу — кінець листопада цього року. За контрактом на транзит газу ми зокрема вимагаємо привести контракт у відповідність з європейським і українським енергетичним законодавством, переглянути (в тому числі ретроспективно) тариф відповідно до європейських умов тарифоутворення, а також виплатити нам компенсацію за недоотримані доходи від транзиту», — повідомив Вітренко.

«Мова йде про компенсацію від декількох мільярдів доларів до суми, значно вищої 10 млрд доларів (кожен день сума збільшується на недоотримані доходи за цей період)», — резюмував він.