Волонтер: «Обмін полонених на Донбасі залежить тільки від Путіна»

Економічна блокада Донбасу, яка проходила під гаслом звільнення українських полонених, жодним чином не могла вплинути на цей процес, оскільки всі рішення з цього питання приймає, найімовірніше, особисто президент РФ Володимир Путін.

Таку думку висловив координатор волонтерської групи «Патріот» Олег Котенко в інтерв'ю «Апострофу».

За його словами, бойовики терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», на яких нібито хотіли натиснути учасники блокади, вже не ухвалюють жодних рішень щодо звільнення заручників і полонених.

"Ухвалює Москва. Однозначно. Напевно, у Путіна лежить список наших військових, і він каже, кого звільняти, а кого — ні. Я раніше так жартував, але потім вже з реальних джерел почала надходити інформація, що приблизно так воно і виглядає. З цими списками приходять до Путіна, він просить вказати, хто з них військовий, і йому вказують. «А це хто такі?» «Це цивільні». «О, тоді цього віддавайте, а цього ні», — розповів Котенко.

Він згадав, що в 2014−2015 роках були випадки, коли вдавалося домовлятися з польовими командирами, але коли це питання заполітизовалось, така практика стала неможливою..

«Якщо у Путіна буде політична воля, то через день всі наші пацани повернуться додому», — підсумував Котенко.