Siemens розриває відносини з Росією через «кримські турбіни»

Голова концерну Siemens Джо Кезер розглядає можливість виходу зі спільних підприємств з російськими компаніями після скандалу з постачанням вироблених німецькою компанією газових турбін в Крим.

Про це повідомляє німецьке видання Wirtschafts Woche.

Йдеться про спільне підприємство Siemens і ВАТ «Силові машини» по виробництву великих газових турбін — «Сіменс Технології газових Турбін», де 65% акцій підприємства належить Siemens, 35% — «Силовим машинам». Саме це підприємство виготовило і поставило турбіни для проекту будівництва станції на Тамані на півдні Росії, які за даними Siemens, потім в обхід санкцій ЄС перевезли до Криму.

Інше спільне підприємство Siemens з російськими компаніями — «Інтеравтоматика», де 45,72% належать Siemens, решта — у структур «Ростех» і АТ «ОТІ», за даними німецької компанії, переробила турбіни Siemens, щоб вони не могли бути визнані продукцією Siemens.

Напередодні стало відомо про затримання гендиректора «Силових машин» Романа Філіппова співробітниками ФСБ в Санкт-Петербурзі. Пізніше Філіппова відпустили після допиту у кримінальній справі про розголошення державної таємниці.

Джерело: ЕП