Порошенко: «Є лише один засіб посадити РФ за стіл переговорів»

США мають постійне представництво на рівні посла у «нормандському форматі» з мирного врегулювання ситуації на Сході України, тому Вашингтон обізнаний із ситуацією і перебуває у постійній координації з Україною.

Про це заявив 9 червня президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції у Харкові з главою Литовської Республіки Далею Грібаускайте, повідомляє «Укрінформ».

«Ми маємо постійний контакт з нашими американськими партнерами. США на постійній основі присутні у „нормандському форматі“ на рівні посла, мають повну інформацію і залишаються в координації», – сказав Порошенко.

Президент зазначив, що не бачить жодної небезпеки для зміни політики санкцій США проти РФ за її агресію проти України:

«Ми маємо чіткий меседж від США, що вони вимагатимуть впровадження та посилення санкцій проти РФ, якщо Росія не імплементує Мінськ».

Порошенко наголосив, що санкції – це єдиний інструмент, який змусить Росію сісти за стіл переговорів та імплементувати Мінські домовленості.

«Я гордий, що існує єдність та солідарність з боку ЄС та США, країн „Великої сімки“ у питанні вимог щодо імплементації Мінських домовленостей та санкцій проти Росії, у випадку, якщо ця імплементація не відбудеться», – додав глава держави.