Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Біометричні дані українців, які оформляли Шенген, зберігатимуться п’ять років

  • 10.09.2015, 10:09
  • 964

Що змінилося в отриманні євровізи у зв’язку зі збором біометричних даних та війною на сході України «ВЗ» розповіла генконсул Словацької Республіки в Ужгороді.

Нововведення, пов’язані з біометрикою Шенгенських віз, та теперішня ситуація на сході України не вплинули на умови видачі українцям цього документа для відвідин країн Шенгену. У цьому кореспондента „ВЗ” переконувала Генеральний Консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова.

«У зв’язку з тим, що віднедавна ми збираємо біометричні дані, сам процес здачі документів дещо продовжився, — розповідає пані Янка. — Для цього прискорення в Ужгороді вже з початку року почав діяти візовий центр, який нам допомагає у зборі документів і робить процес отримання візи більш комфортним. Це - фірма „Поні-експрес”, із якою уклало угоду міністерство закордонних та Європейських справ Словацької Республіки. За свої послуги вони беруть плату в національній валюті, еквівалентну 11 євро. Працівники фірми можуть допомогти заявникам при електронному заповненні аплікацій. Вартість консульського збору за отримання візи не змінилася і становить 35 євро”.

Українці, які здають документи в ужгородському візовому центрі скаржаться, що словацька сторона збільшила перелік обов’язкових документів для отримання Шенгену. Проте пані генконсул переконує, що повний комплект документів консульство мало право вимагати і рік тому. Зараз же довідку про фінансове забезпечення чи запрошення із поіменним списком кожного учасника групи зі словацької сторони вимагають для того, щоб пересвідчитися, що людина справді фінансово спроможна або справді має відношення до професійної організації, яка за неї клопоче. Крім того, працівники центру перестраховуються, вимагаючи додаткові документи, аби їхні клієнти напевне отримали візи, а не відмову.

Що стосується відсотка відмов у отриманні Шенгенських віз через Словацьке консульство, то, за інформацією генконсула, є дуже незначне збільшення відмов, - торохи більше одного відсотка. Основні причини відмов - фальшиві супровідні документи та довідки, а також нецільове використання попередньо виданих консульством віз. Пані Янка Буріанова прогнозує, що вже з наступного року процес отримання віз увійде у звичне русло. Адже у базі генконсульства вже будуть біометричні дані заявників, які подавали аплікації для отримання візи з 23.червня 2015 року. Біометричні дані українців, розповіла пані Янка, зберігатимуться в європейській системі п’ять років. Разом з тим, власники віз, отриманих без збору біометричних даних, зможуть користуватися ними до кінця терміну.

“Ні жахливі події на сході України, ні збройний конфлікт у закарпатському Мукачеві не вплинули на видачу віз, - каже Янка Буріанова. Це - вимоги Шенгену, які діють уже давно і яких ми мусимо дотримуватися”.

Схожі новини