Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«Носити сексуальну білизну треба завжди. Це крок до самоповаги»

Чому українки обирають білизну ручної роботи та скільки коштує таке задоволення?

За плечима 23-річної Марії Старчак (на фото в центрі) вже понад сім показів одягу та білизни і численні дизайнерські конкурси. Починала Марія з власної колекції одягу, але з часом зупинилася на пошитті білизни. Зараз львів’янка активно розвиває свій бренд та спонукає жінок поглянути на звичну річ гардеробу по-новому. Про прибутки, клієнтів та переваги білизни ручної роботи Марія розповіла журналістці «Високого Замку».

- Я завжди любила красиві речі. Ще коли була дитиною і бачила звичайну жіночу білизну, то уявляла її іншою. Я свідомо обрала свою майбутню професію, хоча батьки наполягали на музичній освіті. Закінчила Львівський коледж індустрії моди і вступила у Київський університет технології та дизайну, - розповідає Марія Старчак.

- Яким був перший комплект вашої авторської білизни?

- Першою моєю колекцією був одяг, але «родзинкою» показу стала мереживна білизна. Це і був мій перший комплект. Тоді ще не знала, що стану дизайнером білизни, і шила повноцінні колекції, але найбільше задоволення отримувала від пошиття цього елемента одягу.

- Де купуєте тканину? Адже не в кожному магазині можна купити таке делікатне мереживо.

- Пошуки мережива - найскладніший етап роботи. Також важливо підібрати ідеальну фурнітуру, яка не псувала б естетичного вигляду білизни, а навпаки - підкреслювала його. За увесь час, який присвятила пошиттю білизни, вже можу з заплющеними очима, на дотик, визначити якість мережива. Дещо купую у львівських магазинах, чого немає у нас, замовляю через Інтернет.

- Скільки часу йде на комплект?

- Залежить від складності моделі. Якщо ескіз намалювала сама, тоді простіше, а коли виконувати роботу доводиться за малюнком когось із клієнтів, потрібно уважно вивчати кожну деталь, аби з точністю відтворити усі побажання. На найпростіший комплект може йти 3-5 годин часу. Найскладніший — 8-10 годин.

Усі комплекти виготовляють за індивідуальними мірками, враховуючи усі побажання замовниці.
Усі комплекти виготовляють за індивідуальними мірками, враховуючи усі побажання замовниці.

- Звідки берете ідеї, дизайн?

- В індустрії моди недостатньо просто добре шити. Тенденції дуже швидкоплинні, пропустиш зміни — будеш на крок позаду.

Відстежую світові тенденції моди, зокрема дизайнерський світ білизни. Але авторське бачення дизайнера білизни завжди визначає почерк, і це дозволяє триматись на плаву на цьому конкурентному ринку.

Коли мені на думку спадає якась ідея — відразу роблю ескіз. Часто мої клієнти мають певне уявлення, але пояснити його чи намалювати не можуть, тоді розпочинається «розминка» власної уяви - іноді в обговореннях народжуються цікаві авторські моделі.

- Скільки коштує комплект?

- Це залежить від якості мережива. Можна підібрати комплект від 350 до 1000 грн. Моя мета — переконати жінок з різною комплекцією та соціальним рівнем, що носити красиву та сексуальну білизну потрібно завжди, адже це перший крок до самоповаги, до того ж вона може, і навіть повинна бути зручною та доступною.

- Які переваги такої білизни?

- Кожен комплект створюється за індивідуальними мірками, які можна проводити дистанційно, за моєю інструкцією. Таким чином я точно знаю, як підкреслити усі плюси та приховати недоліки жіночої фігури. Вже цієї осені відбудеться мій показ колекції мереживної білизни, особливістю якого стануть моделі різної комплекції.

- Траплялося, що хлопець замовляв комплект дівчині?

- Одного разу мені написав клієнт з Києва, який хотів зробити сюрприз своїй дівчині, проте можливості зняти мірки у нього не було, адже замовлення виконувалось у короткі терміни та трималося у таємниці. Нам вдалося пошити два різні комплекти, які ідеально підійшли його коханій. Вразило те, яким відповідальним може бути закоханий чоловік.

Періодично проводжу майстер-класи, де вчу людей шити білизну власноруч. На один із таких майстер-класів зареєструвався хлопець, який шив для своєї дівчини мереживне бра. За три години майстер-класу пошив ідеальну білизну нарівні з жінками-учасницями.

Фото з архіву Марії Старчак