З життя балконів

Балкони старіють разом із давніми будинками.

А тут питання вирішили кардинально: нема балкона – нема проблеми.
А тут питання вирішили кардинально: нема балкона – нема проблеми.

Чимало балконів демонструють свої тріщини в основі та відсутність певних елементів. Ходити під такими небезпечно. Якщо їх вчасно не ремонтувати, починають сипатися, втрачати деталі й надійність. Та найгірше, що їх руйнування небезпечне для життя людей, які ходять під аварійними балконами.

Коментарі для «ВЗ»

«Щороку кількість відремонтованих балконів зростає…»

Тарас ГНИДА, голова Франківської РА м. Львова

Цього року у нашому титульному списку на ремонт є 11 об’єктів (балконів. – Авт.). На це у міському бюджеті передбачено 740 тис. грн. На сьогодні відремонтовано 5 – на 457 тис. грн. Щодо балкона на будинку № 44 на вул. Чупринки – ми його обстежували, він потребує ремонту. Але не є гостро аварійним. Запланували його ремонт на 2018 рік. У цьому будинку будемо робити дворові балкони, бо там подекуди арматура погано тримається.

Деякі нагадують впійманих у сітку рибин. Чекають, коли фахівці візьмуться за їх реставрацію. Добре, хоч гублять камінчики не на голови перехожих…

Андрій ЗОЗУЛЯ, голова Галицької РА м. Львова

Зелена сітка – запобіжний захід від можливого падіння частин балкона, яка погано тримається. Це не означає, що балкон ремонтується. У центральній частині міста є кілька балконів, обтягнутих такою сіткою. Балкони можна розділити на дві категорії – індивідуальні (у квартирах) і загального користування (зі сходових майданчиків, по яких ходять усі). Загальних балконів у районі 3,5 тисячі, індивідуальних – понад тисяча. Більшу увагу приділяємо балконам загального користування. Щороку кількість відремонтованих балконів зростає. У 2013 році ми відремонтували за 25 тис. грн. лише 2 балкони. У 2014 році за 238 тис. – 12 балконів. У 2015 р. за 1 млн. 880 тис. – 19 балконів. У 2016-му – 26 балконів за 2 млн. 545 тис. У 2017-му за планом – 35 балконів на 4 млн. 300 тис.

Цей балкон дочекався нарешті уваги майстрів…

Лілія ОНИЩЕНКО, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР

Перші два балкони ми (управління охорони історичного середовища. – Авт.) відреставрували у 2005 році, на вул. Личаківській, 5. Вони були в жахливому стані. Згодом інтенсивну реставрацію власне балконів, як окремих складників будинку, почали із 2010 року. Балкон найбільше піддається руйнуванню, бо виступає за фасад. У 2010−2011 рр. почалася робота з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. Разом вибирали балкони, які треба реставрувати, і зосередилися на центральній частині міста. Робили частину балконів із GIZ, а частину — власними силами. По місту у 2014 році було реставровано 35 балконів на 16-ти об’єктах. У 2015 році – 20 балконів на 10 об’єктах (вартість 1 млн. 300 тис. грн.). 2016 р. – 33 балкони, і ще розпочато реставрацію 17 балконів, яку продовжуємо у цьому році. Загальна вартість — 1 млн. 700 тис. грн. Співпраця з GIZ цього року завершується. У місті ще 200 балконів потребують реставрації.