Півстоліття тому «Карпати» стартували з «Локомотивом»...

21 квітня 1963 року «Карпати», змагаючись у другій групі класу А чемпіонату СРСР, на своєму полі після влучного удару Анатолія Крощенка здолали гомельський «Локомотив» з рахунком 1:0. Відтоді львівська команда провела вже 1652 офіційні гри в рамках різноманітних змагань.

Прем’єрний в історії «Карпат» матч відбувся у неділю за ясної теплої погоди (18 градусів) на львівському стадіоні СКА (на новозбудованому стадіоні «Дружба», нині «Україна», ще тривали будівельні роботи). Ажіотаж довкола новоствореної команди та першого її матчу був неймовірний: квитки на гру з білорусами були розкуплені за один день! На початку 60-х років минулого століття охочих потрапити на стадіон було у два-три рази більше, ніж місць. «Карпати-63» очолили приїжджі фахівці: головний тренер Олег Жуков, начальник команди Євген Горянський і тренер Ернест Юст. У 1963 році карпатівці вивчали і засвоювали нову бразильську систему 4-2-4. Склад «Карпат» у першій грі був таким: Юрій Сусла — Станіслав Береговський, Володимир Валіонта, Дюла Баканчош, Віталій Кулаковський — Віктор Асланян, Олександр Кольцов — Віктор Іванюк, Борис Рассихін, Олександр Філяєв (капітан), Анатолій Крощенко. Гравці «Карпат» були одягнуті у зелено-білі футболки з вертикальними смугами, білі труси і зелено-білі гетри.

Майже 17 тисяч уболівальників стали свідками захопливого поєдинку. На 26-й хвилині гри атака «Карпат» за участю Філяєва, Іванюка, Кольцова завершилась влучним ударом низом Крощенка. Він і став автором переможного голу, що зафіксував арбітр Борис Соловйов із Москви. Гомельці після перерви виконали декілька кутових поспіль, але зрівняти рахунок не зуміли. Могли збільшити рахунок карпатівці Іванюк та Крощенко.

Із учасників першого матчу вже немає серед нас Асланяна, Іванюка, Валіонти, Кольцова, Баканчоша, а також керівників тодішніх «Карпат» — Жукова, Горянського, Кузнєцова та Юста...