«Добрі традиції Галичини» дають добрі ціни

Під таким гаслом навпроти Львівської ОДА запрацював ще один Різдвяний ярмарок. Продавці нарікають, що про нього мало знають, тому покупців небагато.

Покупці ще звикають до нового місця Різдвяного ярмарку, придивляються до товарів і цін.
Покупці ще звикають до нового місця Різдвяного ярмарку, придивляються до товарів і цін.

У сквері, що навпроти Львівської ОДА, запрацював міні-ринок “Добрі традиції Галичини”. Тут упродовж свят, аж до 25 січня, можна буде придбати продукти до святкового столу, посмакувати кавою з тістечком, перекусити шашликом чи печеною у фользі картоплею. І все це за доволі комфортними цінами.

Перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський розповів “ВЗ”, головна умова для підприємців – торгувати за цінами виробника, жодних накруток. На ярмарку –

27 виробників, які продають мед, ковбаси, рибу, молочні продукти, копчені вироби, хлібобулочну продукцію. Схоже, нове місце святкової торгівлі має на меті створити конкуренцію ярмарку, який організовує у Львові ТзОВ “Львівські ярмарки” під егідою Львівської міської ради.

Ярмаркова шопка.

Навпроти Львівської ОДА – оригінальна солом’яна шопка, яка символізує народження Христа. Розкидане сіно, дідух та віз… Покупців наразі небагато, можна вільно ходити між торговими ятками (вони у вигляді дерев’яних будиночків. – Авт.). Продавці нарікають, про новий ярмарок ще мало хто знає. “Для “розкрутки” потрібен час, – каже продавець Олег. – Усі йдуть на проспект Свободи, п’ють там глінтвейн, який коштує 20 гривень за паперовий стаканчик. У нас же все чисто, якісно і ціни хороші. “Добрі традиції Галичини” дають добрі ціни. Глінтвейн у нас 10 гривень, тістечко – від 10 гривень за штуку. Тут немає сувенірів, на які кидаються туристи. Продаємо лише необхідні для святкового столу товари”.

“Пробуємо конкурувати з Різдвяним ярмарком, що на площі Ринок”, – сказала продавець ятки, де торгують морепродуктами. Питаю про ціни. “Морський коктейль” – 320 гривень за кілограм, кальмари – 250, мідії – 250, морська капуста – 45. Поруч продають сири: “Адигейський” – 150 гривень за кілограм, копчені сирні плетенки – 160, “Рікота” – 160. Сир “Рікота” продають з двома заправками – з паприкою та “зелений мікс” (орегано, базилік, розмарин).

У відділі бакалії двокілограмова упаковка екоборошна вищого ґатунку – 18 гривень. Святкові пряники у вигляді зірочок, сердечок, ялинок – 20 гривень. Такі на Різдвяному ярмарку, що на площі Ринок, коштують 60−65 гривень.

Не бракує домашніх закруток. ціни стартують від 12 гривень. Півлітрова банка маринованої квасолі у томатному соусі – 15, літрова банка маринованих огірків – 22, а помідорів – 25. Покупці беруть закрутки «на ура», кажуть, до святкового столу знадобиться.

Великий паперовий стаканчик чаю – 10 гривень. Кава і какао – теж по 10 гривень. Купую зелений чай і тістечко тірамісу (13 гривень за сто грамів). Десерти привезла на ярмарок пекарня із Мостиського району. Упаковка із чотирьох пампухів – 37 гривень, заварне тістечко в шоколаді – 11 гривень за штуку, десерт “Хата” – 11, шоколадний мафін – 11.

Колоритні продавці одягнені у капелюхи бджолярів, солодким голосом закликають дегустувати мед, обіцяють зробити знижку. Середня ціна півлітрової банки солодкого продукту – 65 гривень.

Просто неба смажать шашлики (30 гривень за сто грамів), смажені ковбаски – 25 гривень за сто грамів, запечена картоп­ля зі шпондером – 15 гривень за сто грамів, квашені огірки – 10. “Правимо невисокі ціни, бо хочемо, щоб люди йшли до нас, – каже продавець. – Думаю, до кінця роботи ярмарку всі про нас знатимуть”.

“Цей ярмарок мені сподобався, – сказала “ВЗ” львів’янка Мирослава, яка прийшла придбати борошно та спеціальні порошки для випічки. – Прийшла сюди за одним товаром, а вийшла з повною торбою всякого добра. Придбала сало, сири, кілька банок домашніх закруток. Ціни тут для людей, а не для туристів”.

Фото автора